Dieta zbilansowana

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest pozyskiwana przez skórę wystawioną na promienie słoneczne. Także niektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można też tą witaminę uzupełniać poprzez suplementowanie.

Witamina A pełni sporo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a także wspomaganie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest także generowana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.
https://5starbookmarks.info/2021/11/10/zdrowa-dieta/

Wielu osób nie stosuje dostatecznie zbilansowanej diety, ażeby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście oczywistą korzyścią płynącą z korzystania z tego typu preparatów jest komfort. O wiele wygodniej jest połknąć jedną dawkę preparatu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie konieczne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.

Albowiem gotowanie zabiera dużo składników odżywczych i witamin z jedzenia, nieuchronnie rozpoczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, gdy przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

Konsumowanie surowych potraw przyspiesza metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera nieco więcej energii, ale ze względu na korzyści warto zdecydować się na chociaż częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *